طراحی هویت بصری

در دنیای روان‌شناسی باوری وجود دارد که می‌گوید: از زمان دیدار با یک فرد تنها سه دقیقه زمان کافی است تا تصویر کلی او را در ذهن خود قضاوت کنید و آن را به خاطر بسپارید. تصویری که شامل مجموعه‌ای از ظاهر، زبان بدن، آداب لباس پوشیدن و آراستگی است و می‌تواند ذهنیتی کلی و نزدیک به حقیقت از شخصیت و هویت فرد را به شما منتقل کند. برندها نیز در دنیای بزرگ کسب‌وکار، هویت و شخصیتی اختصاصی دارند؛ بنابراین می‌توان گفت که اولین برخورد مشتریان با برند شما، در کوتاه‌ترین زمان ممکن ذهنیتی مثبت، منفی یا خنثی درباره هویت کسب‌وکارتان در ذهن آن‌ها باقی خواهد گذاشت.

با گسترش دانش بازاریابی و رواج یافتن روان شناسی برند، ایجاد یک هویت مستقل با چارچوب های مشخص و حرفه ای به یکی از اصلی ترین نیازهای هر کسب وکار تبدیل شده است. این هویت مستقل و ماندگار، با استفاده از طراحی هویت بصری برند نمود پیدا می کند. طراحی هویت بصری به شما کمک می کند تا ویژگی های خود را با زبان طراحی به مخاطبان منتقل کنید. تدوین این سند فرآیندی تخصصی است و تنها با کمک متخصصان طراحی، برندینگ و بازاریابی به تصویری شگفت انگیز تبدیل خواهد شد.

هویت بصری برند چیست؟

تصاویر شکل قدرتمندی از ارتباط هستند. ارتباطی مؤثر که در لایه اولیه آشنایی با مخاطبان قرار دارد. عبارت بصری می تواند بیش از هر چیز شما را به اهمیت وجود هویت بصری برند قانع کند. انسان ها اغلب دیده ها را بیشتر از شنیده ها به خاطر می سپارند.

تصاویر معمولاً با سطحی از احساسات مخاطبان گره می خورند و به همین جهت متقاعدکننده تر هستند. طراحی هویت بصری فرآیندی برای ساخت و بهینه سازی تصویر برند در ذهن مشتریان است. تصویری که گام اول برندینگ به حساب می آید تواند آسانسور موفقیت شما برای حضور در میان برترین برندها باشد.

هویت بصری در حقیقت مجموعه ای از نشانه های شخصیتی برند شماست که در نگاه اول به مخاطبان نمایش داده می شود. این ویژگی ها می تواند شما را برندی لوکس، معمولی، قابل اعتماد، اصیل، باسابقه، جوان پسند و... نشان دهد و به طورکلی ظاهر و احساس برند را در دنیای کسب وکارها مشخص می کند.

هویت بصری یا نام تجاری؟ پرسش از شما پاسخ از حرفه ای ها

هویت بصری و نام تجاری دو مفهوم درهم تنیده هستند که در بسیاری از مواقع به اشتباه به عنوان یک مفهوم در نظر گرفته می شوند. اگرچه این دو عبارت جدایی ناپذیرند، اما دقیقاً مترادف نیستند

هویت بصری دستورالعمل هایی را تنظیم می کند که یکپارچگی استفاده برند از عناصر بصری از جمله لوگو، رنگ ها، تصاویر، فونت ها و موارد بصری و هویتی دیگر را ارتقا می دهد.

اما برندسازی و نام تجاری یک استراتژی است که به فرآیند ایجاد یک برند، از تعریف ارزش ها و کهن الگوهای آن تا توسعه صدای برند و استراتژی ارتباطی، هویت بصری و... اشاره دارد

جداکردن این مفاهیم و قدم برداشتن در مسیر دقیق و درست، تنها از افراد متخصص برمی آید. افرادی که تفاوت در جزئیات مفاهیم برندینگ را می دانند و می توانند تعریف کارآمدی از هویت بصری برند به شما ارائه دهند.&nbsp

ما در تیم همیار ما، همراه شما در مسیر طراحی هویت بصری هستیم. خلق هویت بصری در نگاه ما، خلق یک سند همیشگی برای کسب وکار شما است. سندی که می تواند مانند یک شناسنامه مصور، معرف شما در دنیای بزرگ و پر از رقابت برندسازی باشد.

چرا طراحی هویت بصری برند برای شرکت شما مهم است؟

مشتریان ویژگی های بصری را چندبرابر بیشتر از ویژگی های کلامی به خاطر می سپارند. به عنوان مثال، لحظه ای به برندهایی مانند مک دونالد، نایک یا اپل فکر کنید. بدون شک اولین جزئیاتی که از این برندها به ذهن شما می رسد، لوگو، رنگ، فونت یا محصول آن ها است.

این یعنی: برندهای بزرگ دنیا، در گام طراحی هویت بصری موفق عمل کرده اند. این برندها باور داشته اند که هویت بصری، تصویری شفاف و منحصربه فرد از کسب وکار است. به عبارت دیگر جلوه های بصری برند، اولین عناصری هستند که می توانند به کارخانه ساخت مشتریان وفادار برای شما تبدیل شوند.

آشنایی کاربران با هویت بصری به آن ها اجازه می دهد تا لوگو، نام و سایر عناصر بصری برند شما را در هرجای دنیا و در کوتاه ترین زمان تشخیص دهند و برند شما را بر اساس آن برای دیگران توصیف کنند

طراحی هویت بصری فعالیتی ساده به نظر می رسد اما در عمل یک فرآیند کاملاً حرفه ای است. این فرآیند تخصصی را به افراد حرفه ای و متخصص بسپارید تا از نتیجه نهایی نیز مطمئن باشید و بدرخشید

رسالت همیار ما؛ خلق محبوبیت برند در سایه اهداف حرفه ای

همان طور که گفتیم هویت بصری برند، درک درستی از برند را از طریق عناصر قابل مشاهده به مشتریان شما ارائه می دهد و از این مسیر بر آن ها تأثیر می گذارد. بااین حال می توان گفت که خلق یک هویت دیداری، مانند شمشیری دو لبه است.&nbsp

هویتی که برای ماندگاری در ذهن مخاطب خلق می کنید، می تواند باعث شکوفایی برند شما و ماندگاری کسب وکارتان تا مدت های طولانی باشد. از طرف دیگر، انتخاب نادرست رنگ ها، اصول چیدمان و به طورکلی چارچوب هویت بصری ممکن است شما را از مسیر منحرف فرصت رشد و ماندگاری را از شما بگیرد.

ما در آژانس خلاقیت همیار ما، باتوجه به این دغدغه صاحبان برند اهدافی ویژه را برای ارائه یک سند هویت ماندگار خلق کرده ایم. مهم ترین هدف های تیم ما را در این مسیر بشناسید

01

هدف اول: خلق جذابیت بصری باتکیه‌بر تمایز

تمایز، مهم‌ترین دلیل جاودانه شدن برندهای مطرح دنیا است؛ بنابراین اولین هدف ما برای ایجاد هویت بصری کارآمد، پیداکردن نقاط تمایز کسب‌وکار شما و تمرکز بر آن‌ها برای ایجاد جذابیت‌های بصری است. به‌عبارت‌دیگر، همه عناصری که در نقطه دید مشتریان قرار دارند، (از لوگو گرفته تا طراحی رنگ برند) بر مبنای تمایز و خلاقیت طراحی می‌شوند.

02

هدف دوم: ایجاد یکپارچگی بصری برای جنبه های مختلف یک کسب وکار&nbsp

مهم ترین هدف خلق هویت بصری، حضور مدام و آشنا در ذهن مخاطبان است. صاحبان کسب وکارها می خواهند تنها با یک رنگ، یک سمبل یا یک تصویر خاص، در ذهن مشتریان نقش ببندند. به عبارت بهتر رسالت هویت بصری، ورود به ذهن مشتریان و تبدیل افراد به مشتری وفادار است.

یکپارچگی و تکرار یک هویت بصری تنها راه جاودانه شدن در لیست انتخاب های مشتریان است؛ بنابراین یکی از اهداف ما در تیم همیار ما، یکپارچه سازی همه نمادهای یک برند و یکسان نمودن جنبه های بصری یک کسب وکار است.

مسیر ورود به ذهن مخاطبان ساده نیست اما تیم ما برای هموار کردن این مسیر همیار شما هستند.

03

هدف سوم: خلق چارچوب برای مسیرهای آینده

سند هویت بصری تنها یک سند جذاب گرافیکی برای استفاده در زمانی خاص نیست. این سند چارچوبی است که برند شما با کمک جزئیات آن به دیگران معرفی می شود. هدف ما در تیم همیار ما طراحی یک سند جامع هویت بصری است. سندی که می تواند راهنمای شما برای برند، تدوین فرآیندهای بازاریابی، ایجاد بیانیه های آینده کسب وکار و حتی به وجودآوردن ارزش های اصلی یک سازمان باشد.

فراموش نکنید که هویت بصری محدود به رنگ ها و جذابیت های دیداری سطحی نیست؛ بلکه زیربنایی حیاتی در کسب وکار شما برای ساخت بنایی باشکوه است.

04

هدف چهارم: آگاه سازی مخاطب از ماهیت برند، خدمات و محصولات

اولین گام های طراحی هویت بصری، خلق جذابیت های گرافیکی است؛ اما این پایان مسیر نیست! ما در تیم خلاقیت همیار ما، ایده های بصری را مانند تکه های پازل در کنار هم می گذاریم تا داستانی جذاب از کسب وکار شما را در دنیای برندها به مخاطبان دهیم.

هدف ما در طراحی هویت بصری برند شما این است که این سند، یک شیوه منحصربه فرد از داستان سرایی خلاقانه در دل خود داشته باشد. داستانی که در آن رنگ ها و خطوط به جای کلمه ها سخن می گویند و راوی برند شما هستند.

خدمات طراحی هویت بصری شامل چه مواردی هستند؟

برای بهترین بودن باید با بهترین ها همراه شوید. همیار ما تیمی متشکل از عالی ترین متخصصان و حرفه ای ها در دنیای برندینگ است. تیمی که مفاهیم برندسازی را به خوبی می شناسند و با استفاده از ایده های خلاقانه، مسیر ورود به رقابت با بهترین برای شما هموار می کنند. خدمات طراحی هویت بصری در آژانس خلاقیت همیار ما شامل موارد زیر هستند:

قیمت گذاری منصفانه

طراحی لوگو و تایپوگرافی

لوگو، قلب هویت بصری و مهم ترین نماد یک برند است. بسیاری از انتخاب های گرافیکی مانند کارت ویزیت، سربرگ و دیگر عناصر بصری هر کسب وکار به طراحی لوگو بستگی دارد. یکی از اصلی ترین خدمات برندینگ در تیم همیار ما، طراحی لوگوی استاندارد و تخصصی برای کسب وکار شما است. لوگویی که همیشه جذاب و منحصر با>

متخصصان طراحی در همیار ما با تسلط بر نرم افزارهای گرافیکی کارآمد و به روز و با دید حرفه ای و خلاقانه، لوگوی ماندگار برند شما را خلق می کنند. طراحی لوگو پس از بررسی کامل برند شما و آنالیز رقبا صورت می گیرد. با بررسی نمونه کارهای قبلی، می توانید انتخابی مطمئن و حرفه ای داشته باش>

طراحی پالت رنگ مناسب برند

رنگ ها می توانند قوی ترین واکنش های احساسی را در بیننده ایجاد کنند. از طرف دیگر برند شما با دامنه رنگ های خاص خود میان مشتریان ماندگار می شود. طراحان هر مجموعه باید علاوه بر انتخاب و استانداردسازی یک رنگ به عنوان رنگ اصلی برند، یک رنگ ثانویه برای استفاده در پس زمینه و یک رنگ برجسته برای ایجاد کنتراست را نیز در نظر بگیرند.

طراحی پالت رنگ، مانند چیدن اولین آجرها برای معماری برند شما است؛ بنابراین باید ساخت این بنا را به افرادی بسپارید که تخصص، تجربه و خلاقیت لازم برای خلق مفهومی ماندگار را دارند.

ما هم قدم شما در این مسیر هستیم. تیم طراحی همیار ما با مفهوم هر رنگ و ارتباط آن با بازاریابی و برندینگ آشنایی کامل دارند و می توانند طیفی کارآمد و دلنشین از پالت رنگی را برای ماندگار برند شما خلق کن>

تیم مجرب
تیم مجرب

طراحی عناصر ظاهری برند

دارایی های فیزیکی یک برند، اشیا و عناصری هستند که هرکدام نمادی برای نمایش شخصیت شما به حساب می آیند و می توانند نقش پررنگی در تکامل هویت بصری کسب وکار داشته باشند. ماهیت این عناصر و دارایی ها در هر برند متفاوت است. بااین حال همه آن ها یک ویژگی مشترک دار>

ارسال پیام دیداری به مشتریان و مخاطبان برای معرفی هویت و شخصیت برند.

مسیر طراحی در تیم ما، مسیری نامحدود و وابسته به خواست شما است. در حقیقت شما می توانید برای خلق عناصر دیداری کسب وکار خود در هر زمینه ای روی ما حساب کنید. این طراحی می تواند از ست اداری، سربرگ، مهر و... تا طراحی هویت بصری سایت را در برگیرد.

ما معتقدیم که همه عناصر و جذابیت های بصری، زبان برند شما هستند؛ بنابراین در مسیر طراحی، بهترین و خلاقانه ترین پیشنهادات را برای شما داریم. هدف نهایی ما این است که هر برند بتواند هویت بصری خلق شده توسط تیم همیار ما را با صدای بلند و با افتخار به مشتریان خود ارائه کند.

تصویرسازی و طراحی المان های گرافیکی

مردم اغلب با تصاویر گرافیکی و داستان سرایی های طراحی رابطه عمیق و ماندگاری دارند. برندها نیز با کمک گرفتن از این المان ها و عناصر می توانند داستانی ماندگار را در ذهن مخاطبان و مشتریان خود بیافرینند. خلق هویت ماندگار، با استفاده از طرح های گرافیکی قوی و جذاب می تواند برند شما را به یک برند قدرتمند و برنده در دنیای کسب وکارهای حرفه ای تبدیل کنید.

کافی است داستان سرایی با جذابیت های بصری را به ما بسپارید. ما در آژانس همیار ما، بهترین ایده ها را متناسب با شخصیت برند برای شما پیاده سازی خواهیم ک>

کیفیت، تعهد همیشگی ما به شما است.

تیم مجرب
تیم مجرب

طراحی برند بوک یا کتاب هویت بصری

همه عناصر و جذابیت های دیداری که زیرمجموعه برند شما هستند، در سندی به نام برند بوک یا کتاب هویت بصری جمع آوری می شوند. برندبوک درواقع یک راهنمای کامل از المان های بصری است که پیشینه و دلایل انتخاب هر المان را بازگو می کند. این سند گرافیکی باید جامع و پاسخگو باشد و به خوبی مسیر استفاده از عناصر هویت بصری برای رشد برند را نمایان ک>

کتاب هویت بصری یک رشته توضیح نمادین نیست؛ بلکه راهنمای مفیدی برای خلق چشم اندازهای هدفمند و ویژه است. متخصصان طراحی و برندینگ در تیم همیار ما برای خلق این سند ارزشمند با شما هستند.

برندبوک طراحی شده توسط تیم ما مجموعه ای متمایز و کامل شامل لحن برند، رنگ برند، نحوه استفاده از المان های گرافیکی، اهداف برند و مسیر برندسازی با هویت برند را در برمی گیرد.

ما بخشی از تیم شما برای خلق هویت بصری مستقل، یکپارچه و کارآمد هستیم.

اولین گام برای طراحی هویت بصری، آشنایی ما با شماست!

 

سفارش طراحی هویت بصری

برای سفارش طراحی هویت بصری برند در اولین گام، با شماره ۰۵۱۳۸۵۵۴۸۷۲ تماس بگیرید. تیم پشتیبانی ما پس از دریافت اطلاعات اولیه، شما را برای دریافت بهترین خدمات متناسب با کسب‌وکار راهنمایی خواهند کرد.

فراموش نکنید که هویت بصری یک‌دنیای گسترده، دقیق و جذاب است که جزئیات آن از دل فعالیت‌ها، تاریخچه و رسالت کسب‌وکار شما بیرون می‌آید؛ بنابراین بعد از گفت‌وگوی اولیه، جلساتی با تیم شما برگزار خواهد شد.

خلق هویت بصری جاودانه برای برند شما، مهم‌ترین هدف تیم همیار ما است.