طراحی رابط کاربری 

تا چند سال گذشته شیوه درآمدزایی و برندسازی کسب‌وکارها اغلب مبتنی بر فروش و ارائه خدمات با روش‌های بازاریابی سنتی بود و کم‌تر برندی زمان و بودجه اختصاصی برای ایجاد سایت و فضای آنلاین اختصاص می‌داد. به همین جهت وجود سایت یا پلتفرم‌های آنلاین برای یک برند، مزیتی ویژه به‌حساب می‌آمد. در حقیقت سایت یک ویترین نمایشی بود و قدرت چندانی در جذب مشتری نداشت. این شرایط با قدرت گرفتن دنیای دیجیتال کم‌رنگ‌تر شد. حالا دیگر رقابت اصلی شرکت‌ها در فضای آنلاین صورت می‌گیرد و هر برند مطرح دست‌کم در یکی از فضاهای دیجیتال فعالیت دارد.

ربودن گوی رقابت بازاریابی توسط دنیای آنلاین، باعث ایجاد تغییر در بسیاری از تفکرات و روش‌های جذب مشتری شد. تا جایی که این روزها مهم‌ترین اصل برای موفقیت در این دنیای گسترده، جلب رضایت مخاطبان و رفع نیازهای آنان است برای رسیدن به این هدف، تنها چند دقیقه فرصت دارید! رابط کاربری یکی از بخش‌های اصلی در طراحی سایت و پلتفرم‌های آنلاین برای جذب مشتریان و ایجاد حس وفاداری در آن‌ها است

طراحی رابط کاربری؛ دنیایی فراتر از یک کلیک

طراحی رابط کاربری یا UI، فرآیندی است که طی آن مسیر سفر مشتری در سایت و سایر بسترهای آنلاین به ساده‌ترین و خلاقانه‌ترین حالت ممکن خلق می‌شود. به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت که رابط کاربری، تعامل کاربر با نرم‌افزارها و پلتفرم‌ها را امکان‌پذیر می‌کند.

هدف اصلی طراحان از خلق و برنامه‌ریزی رابط کاربری این است که استفاده از سایت، اپلیکیشن یا سایر بسترهای آنلاین برای کاربران آسان و لذت‌بخش باشد. به‌علاوه رابط کاربری می‌تواند پاسخگویی، کارایی و دسترسی نرم‌افزارهای مرتبط با کسب‌وکار شما را به حداکثر برساند.

باتوجه‌به اهمیت این بخش و جزئیات بسیار موجود در آن، طراحی رابط کاربری به چندین مهارت به‌صورت هم‌زمان نیاز دارد. تجربه و دانش در کنار یکدیگر می‌توانند سکان طراحی رابط کاربری برای کسب‌وکار شما را به دست بگیرند و با ایجاد رابط کاربری ساده اما شگفت‌انگیز به شما در مسیر برندینگ موفق نیز کمک کنند.

افتخار ما این است که تیمی حرفه‌ای متشکل از افرادی باتجربه را برای طراحی رابط کاربری در کنار خود داریم. تیمی که می‌توانند با استفاده از جدیدترین ابزارها و بهره‌گیری از به‌روزترین فناوری‌ها، همه ایده‌های شما را به واقعیت تبدیل کنند.

طراحی حرفه‌ای رابط کاربری؛ اول کاربر بعد تکنولوژی!

تنها چند دقیقه پس از ورود کاربر به سایت، تصویری از برند شما در ذهن او شکل می‌گیرد. این تصویر اغلب ماندگار است و باعث می‌شود که کاربران تصمیم به برقراری ارتباط با کسب‌وکار شما بگیرند یا پنجره مرتبط با سایت شما را برای همیشه ببندند.

اگرچه سلیقه، نیاز و ویژگی‌های فردی کاربران در این تصمیم‌گیری تأثیرگذار است اما رابط کاربری می‌تواند در روند تصمیم رفتن یا تبدیل‌شدن به مشتری وفادار به طور مستقیم اثرگذار باشد.

فراموش نکنید که باوجود رقابت بسیار در دنیای برندها و کسب‌وکارهای آنلاین، کمک‌گرفتن از طراحانی که معنای برندینگ و تمایز را می‌دانند یک برگ برنده برای ورود به مرحله طلایی است. چراکه کاربران به‌سرعت و در نگاه اول سایت شما را قضاوت می‌کنند و به قابلیت‌ها و امکانات ساده، در دسترس و خلاقانه در پلتفرم‌های مرتبط با کسب‌وکار شما به‌عنوان یک ویژگی متمایز نگاه می‌کنند.

همکاری با طراحان رابط کاربری که تجربه، سلیقه و دانش کافی در این حوزه دارند، مهم‌ترین گام پیش‌روی شما است.

طراحان UI در تیم همیار ما، تیمی باهوش بصری بالا هستند که به زیبایی‌شناسی اهمیت می‌دهند و روان‌شناسی مخاطب را درک کرده‌اند. ما به‌خوبی می‌دانیم که طراحی رابط کاربری با کمک تکنیک، مهارت و شناخت جذابیت‌های کسب‌وکار صورت می‌گیرد. در چارچوب ذهن ما همواره عناصر بصری، هم از نظر زیبایی‌شناختی و هم از نظر هدف، متحد هستند.

هدف ما تنها طراحی و اجرای رابط کاربری نیست بلکه با نگاه حرفه‌ای و خلاقانه، زنجیره ارزش ماندگاری را به برند شما هدیه خواهیم کرد. زنجیره‌ای که می‌تواند دنیای کسب‌وکار شما را دگرگون کند.

خدمات طراحی UI شامل چه مواردی هستند؟

مهم‌ترین هدف رابط کاربری، برآورده کردن انتظارات مخاطبان و پشتیبانی از عملکرد سایت شما است. یک رابط کاربری که به‌درستی طراحی شده باشد، تعامل مؤثر بین کاربر و نرم‌افزارها را در کوتاه‌ترین زمان برقرار می‌کند. یکی از ویژگی‌های متمایز در خدمات طراحی رابط کاربری ما، توجه به جزئیات برای دستیابی به همین تعامل مؤثر است. خدمات UI در همیار ما لیست زیر را در برمی‌گیرند.

طراحی رابط گرافیکی

تیم ما در ابتدای مسیر به شما تضمین طراحی اختصاصی سایت را خواهد داد. این طراحی ویژه مختص همه صفحات سایت است و هر صفحه با توجه به ماهیت و نیاز آن طراحی می شود؛ بنابراین برای اینکه هر صفحه از سایت شرکت شما برای مشتریان و مخاطبان کاربردی باشد، زمان و سلیقه بسیاری صرف می شود.

ما عقیده داریم که طراحی رابط کاربری باید تلاشی که کاربر برای تعامل با یک محصول دارد را به حداقل برساند و به او کمک کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را از سایت یا سایر نرم‌افزارها دریافت کند. این هدف تنها با طراحی المان‌های گرافیکی استاندارد و نحوه قرارگیری آن‌ها در سایت اتفاق می‌افتد.

در این بخش عناصر کاربردی سایت طراحی می‌شوند. مواردی مانند پنجره‌ها، منوهای کشویی، دکمه‌ها، نوارهای اسکرول، لایه‌بندی صفحات، گرافیک و آیکون‌ها هستند که مانند یک کاتالیزور فرآیند تعامل کاربر با سایت را افزایش می‌دهند.

طراحان ما در این مرحله باتوجه‌به ماهیت کسب‌وکار شما و به‌منظور ایجاد تمایز، پیشنهاداتی جذاب از رابط کاربری گرافیکی مطرح خواهند کرد. این ویژگی‌های متمایز می‌تواند مجموعه‌ای جذاب از انواع صدا، موشن‌گرافیک و افکت‌ها باشند که به طور مستقیم بر بالابردن زمان حضور کاربر در سایت تأثیرگذار هستند.

طراحی رابط کاربری موبایل

آمارها نشان می‌دهند که تعداد کاربران موبایل تا پایان سال ۲۰۲۰، به عددی فراتر از ۵ میلیارد نفر رسیده است. این یعنی بیش از ۶۰ درصد افراد کره زمین، برای جستجوهای روزانه و دریافت پاسخ پرسش‌های خود از تلفن همراه استفاده می‌کنند.

این آمار یک زنگ هشدار برای صاحبان کسب‌وکارهای آنلاین و سایت‌های تجاری و شرکتی است؛ چراکه نشان می‌دهد با استانداردسازی پلتفرم آنلاین خود برای نمایش موبایل، می‌توانید میزان رضایت مشتریان خود را به‌سرعت افزایش دهید و دامنه مخاطبان خود را گسترده‌تر کنید.

باتوجه‌به اهمیت این موضوع، بخشی مهم و تخصصی از خدمات طراحی رابط کاربری همیار ما به طراحی رابط کاربری موبایل اختصاص دارد. در این مسیر همراه شما برای طراحی رابط کاربری نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌ها و سایت منطبق با سیستم‌عامل‌های متفاوت تلفن همراه از اندروید تا ios هستیم.

ما دامنه مخاطبان شما را می‌شناسیم و به شما اطمینان می‌دهیم که با کمک طراحی استانداردترین رابط کاربری موبایل، نرخ تبدیل مشتریانتان افزایش خواهد یافت.

طراحی تعاملی

تعامل در لغت به معنای هم‌کنشی، ارتباط متقابل و دادوستد است. حقیقت این است که انسان‌ها ذاتاً به تعامل و ارتباط متقابل علاقه دارند. به همین خاطر است که در سال‌های اخیر مفاهیم بازاریابی و برندینگ در دنیای وسیع دیجیتال نیز به سمت تعامل با مشتریان و شخصی‌سازی خدمات پیش رفته است.

طراحی تعاملی یکی از تخصص‌ها در تیم طراحی همیار ما است. از دید ما طراحی تعاملی مانند بازی پینگ‌پنگ با مشتریان تازه‌وارد به سایت، اپلیکیشن یا سایر نرم‌افزارها است. کلمات دعوت‌کننده، اشکال فیزیکی، المان‌های بصری و حتی افکت‌هایی ساده، می‌توانند ارتباطی مؤثر و ماندگار در ذهن مخاطب ایجاد کنند.

طراحی تعاملی با بررسی همه پتانسیل‌های برند شما برنامه‌ریزی شده و به مسیر اجرا وارد می‌شود. این نوع طراحی بیش از هر چیز به نوآوری نیاز دارد؛ ویژگی که با سپردن طراحی رابط کاربری به تیم همیار ما از آن اطمینان خواهید داشت.

خدمات UI و UX؛ دو بال پرواز در جذب مشتریان آنلاین

یکی از پرسش‌های رایج در حوزه طراحی سایت، این است که آیا خدمات UI و UX مشابه یکدیگر هستند؟ حقیقت این که ممکن است تعاریف و مفهوم دو عبارت تجربه کاربری و رابط کاربری مشابه یکدیگر باشند اما ماهیتی متفاوت دارند.

همان‌طور که گفتیم مبنای UI بر طراحی المان‌ها و فضاهای کاربردی سایت یا سایر پلتفرم‌ها است اما تجربه کاربری، بر فرآیندها و ویژگی‌هایی تاکید دارد که می‌توانند بر حس رضایت کاربر بیفزایند.

بااین‌حال این دو مفهوم در هم تنیده‌اند و بدون کمک یکدیگر نتیجه‌ای مطلوب و آشکار نخواهند داشت. پیشنهاد ما به شما این است که از یک تیم طراحی شامل متخصصان رابط کاربری و تجربه کاربری کمک بگیرید. حرفه‌ای‌ها به‌خوبی می‌دانند که شما به چه چیزهایی در طراحی نیازمندید و کدام بخش قدرت بیشتری در مجموعه شما دارد.

اصلی‌ترین باور مشترک ما در تیم طراحی، این است که یک طراحی مطلوب، علاوه بر اینکه خاص و منحصربه‌فرد است به نیازها و احساسات مشتریان نیز به‌درستی و در کم‌ترین زمان ممکن پاسخ می‌دهد.

بنابراین کسب‌وکارها می‌توانند با سفارش خدمات طراحی رابط کاربری به آژانس خلاقیت همیار ما انتظار دریافت استانداردترین پلتفرم مطابق با ترندهای روز طراحی دنیا را داشته باشند. پلتفرمی که بتوانند با کمک آن، ارتباطات کارآمدی ایجاد کنند و در نهایت فرصت‌های زیادی را در آغوش بگیرند.

اصول طراحی رابط کاربری در همیار ما؛ جزئیات به‌مثابه موتور محرک

دنیای سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها هر روز گسترده‌تر می‌شوند و امکانات بیشتری را برای توسعه به دست می‌آورند. بااین‌حال تعداد کمی از پلتفرم‌های آنلاین تا مدتی طولانی در ذهن مشتریان ماندگار می‌شوند. حقیقت این است که برای موفقیت در این مسیر، باید متمایز باشید.

همراهی با شما در مسیر طراحی و برندینگ، یکی از افتخارات ما در تیم خلاقیت همیار ما است. به همین خاطر اصول و چارچوب‌هایی کلی را برای طراحی بی‌نقص و متفاوت با سایر برندها در تیم طراحی خلق کرده‌ایم و به اجرای آن‌ها در مسیر پایبند هستیم. این اصول شامل موارد زیر هستند:

قیمت گذاری منصفانه

وجود ساختار و نظم در طراحی UI

مشتریان آنلاین شما کاربرانی باهوش و باتجربه هستند و می‌توانند تفاوت‌ها و ویژگی‌های مثبت و منفی را به‌خوبی درک کنند. به همین دلیل است که در تیم طراحی ما، ایجاد ساختار دقیق، خلاقانه و منظم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف رابط کاربری شمرده می‌شود.

مخاطب شما تمایز میان رابط کاربری درهم‌پیچیده و بدون استراتژی را به‌خوبی می‌داند؛ بنابراین هدف ما، طراحی با استانداردترین روش‌ها و بر مبنای ساختاری تعیین شده، باکیفیت و منظم خواهد بود.

قیمت گذاری منصفانه

ایجاد دسترسی ساده و سریع به بخش‌های مختلف سایت

هدف از ایجاد دانش رابط کاربری و تجربه کاربری، ساده کردن مسیر مشتریان و احترام به آنان است. ما نیز به مخاطبان شما احترام می‌گذاریم.

طراحی رابط کاربری باهدف دستیابی آسان به همه بخش‌های دلخواه سایت و اپلیکیشن برند شما از جمله مهم‌ترین مواردی است که اهمیت زیادی در تیم ما دارد؛ بنابراین پیش از شروع طراحی رابط کاربری، جلسات ایده یابی، مخاطب‌شناسی و برندینگ برگزار می‌شود. هدف از این مباحثات، یافتن مسیر طراحی ساده، کاربرپسند و بی‌نقص است.

قیمت گذاری منصفانه

خلق زیبایی بصری

بدون جلب نظر مخاطب در دقایق اولیه ورود به سایت، نمی‌توان او را به مشتری وفادار در طول زمان تبدیل کرد. رابط کاربری استاندارد این امکان را به شما می‌دهد تا زمان حضور مخاطب در سایت را افزایش دهید و از این مسیر ذهنیتی ماندگار برای او بسازید.

خلق زیبایی بصری توسط تیم طراحی UI همیار ما، بادقت، وسواس و با توجه کامل به جزئیات صورت می‌گیرد.

سازگاری آیکون‌ها و لوگو، شکل ظاهری و انحنای باکس‌ها و دکمه‌ها، انتخاب رنگ مناسب برای هر آیکون، شکل ظاهری منوها، استفاده از برد کرامب، محل قرارگیری کلیدهای اصلی به‌منظور دعوت مخاطبان و مواردی ازاین‌دست در شمار جزئیاتی هستند که برای اجرای آن‌ها به بهترین شیوه در کنارتان هستیم.

قیمت گذاری منصفانه

پشتیبانی از مشتری و ایجاد امکان توسعه رابط کاربری

مهم‌ترین نقش طراح رابط کاربری، بررسی مداوم رفتار کاربران برای خلق مسیرهای تازه‌تر است. هرچه در این مسیر هوشمندی بیشتری داشته باشید، به‌روزتر هستید و می‌توانید به یک برند خلاق تبدیل شوید. ما به شما کمک می‌کنیم تا خارق‌العاده باشید!

تیم طراحی همیار ما با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌ها و بهترین ابزارها، رابط کاربری پلتفرم‌های شما را طراحی می‌کنند. طراحی نهایی به‌گونه‌ای به شما ارائه می‌شود که به‌سادگی امکان به‌روزرسانی آن وجود برای شما مشتریان گرامی وجود داشته باشد.

نگاه ما به کسب‌وکار شما، نگاه طراح به مشتری نیست. ما از زمان ثبت قرارداد، خود را به‌عنوان بخشی از تیم شما می‌دانیم و از توسعه برند شما به خود می‌بالیم.

قیمت طراحی UI چگونه تعیین می‌شود؟

طراحی رابط کاربری یکی از ارزشمندترین خدمات برای کسب‌وکار شما است. چراکه می‌تواند مانند یک آهنربای قدرتمند، مشتریان را به‌سوی خود بکشاند و با ارائه جذابیت بصری و کاربری آسان، آنان را به وفادارترین مشتریان برند شما تبدیل کند. به همین دلیل است که این دسته از فعالیت‌ها در شمار گران‌ترین خدمات قرار می‌گیرند.

ما در آژانس خلاقیت همیار ما باتوجه‌به نیاز و دغدغه مخاطبان، مناسب‌ترین و به‌صرفه‌ترین قیمت‌ها را برای خدمات طراحی رابط کاربری به شما ارائه کرده‌ایم.

قیمت طراحی رابط کاربری باتوجه‌به گستردگی کار، نوع پلتفرم و نیاز شما تعیین می‌شود. بااین‌حال نمی‌توان بدون درنظرگرفتن شرایط هر برند، قیمت ثابت و دقیقی برای این خدمات در نظر گرفت. برای آگاهی از تعرفه خدمات ما، کافی است با تیم پشتیبانی هم صحبت شوید. تیم پشتیبانی با دریافت اطلاعات اولیه، بهترین پکیج‌های طراحی رابط کاربری را متناسب با نیاز و بودجه شما ارائه خواهند داد.

آغاز همکاری ما آغاز درخشش برند شما خواهد بود.

 

همکاری با همیار ما؛ برای بی‌رقیب بودن همراهتان هستیم

سفارش خدمات طراحی رابط کاربری مسیری ساده و در دسترس دارد. در گام نخست با شماره ۰۵۱۳۸۵۵۴۸۷۲ تماس بگیرید. تیم پشتیبانی از همین قدم‌های ابتدایی تا تحویل طرح نهایی همگام به شما هستند. ما می‌توانیم با تلفیق هنر، تکنیک و دانش مارکتینگ برندینگ شما را در مسیر بهترین بودن همراهی کنیم.