صفحه خدمات اس ام اس مارکتینگ

بازاریابی پیامکی، جواهر پنهان دنیای تبلیغات است. با اینکه اس ام اس مارکتینگ باید یکی از بخشهای مهم اقدامات بازاریابی یک سازمان را تشکیل دهد، اما بسیاری از شرکتها از آن غافل هستند و این جواهر ارزشمند را همانند یک زیورآلات بدلی، گوشه گنجه پرتاب کردهاند. با توجه به اینکه امروزه اکثر مردم ساعتهای طولانی از تلفن همراهشان استفاده میکنند، اگر دوست دارید کسب وکارتان به برندی نام آشنا تبدیل شود، باید بازاریابی پیامکی را جدی بگیرید. در واقع، نمی توانید منتظر بمانید که مشتریان سراغ شما بیایند؛ بلکه این شما هستید که باید فعال باشید و بگردید و آنها را دقیقاً همان جایی که هستند ملاقات کنید. اینجاست که بازاریابی پیامکی بهسان فرشته نجات به کمکتان میشتابد.

اس ام اس مارکتینگ چیست؟

منظور از بازاریابی پیامکی، ارسال پیامهای تبلیغاتی متنی یا تعاملی با اهداف بازاریابی است. این پیامها عمدتا برای برقراری ارتباط، ارائه پیشنهاد، اطلاع رسانی درباره به روزرسانی ها و تخفیف ها و... به افرادی ارسال میشوند که قبلاً با رضایت خودشان شماره تلفنشان را در اختیار شما قرار دادهاند.

از آنجایی که امروزه افراد به گوشی های موبایل خود به شدت وابسته هستند، پیامهای متنی به مستقیم ترین و راحت ترین خط تماس تبدیل شده اند. همین مسئله هم بازاریابی پیامکی را به یکی از مؤثرترین راههای برقراری ارتباط با مشتریان تبدیل کرده است؛ البته اگر به روش صحیح و با کمک کارشناسان کاربلد این حوزه انجام شود.

کمپین اس ام اس مارکتینگ با چه اهدافی راه اندازی میشود؟

اهداف گوناگونی پشت پرده راه اندازی اس ام اس مارکتینگ نهفته است و موارد استفاده از این ابزار برای کسب وکارها بسیار متنوع است. در ادامه، چند مورد از رایج ترین کاربردهای پیامکی و اینکه چگونه میتواند به کسب وکار شما کمک کند، معرفی شده است:

01

تبلیغات کوتاهمدت برای مشاغل خرده فروشی یا اینترنتی

فرض کنید که برای مدت کوتاه تخفیف ویژهای را برای محصولاتتان در نظر گرفته اید یا اینکه در مدت معینی ارسال کالاهایتان رایگان است. با توجه به اینکه مدت زمان چنین طرح هایی کوتاه است، باید در کمترین زمان ممکن بیشترین افراد را نسبت به آنها آگاه کنید. در این حالت، پیامک بهترین ابزار برای اطلاع رسانی به مشتریان درباره این پیشنهادها و تخفیف ها است و این اطمینان را ایجاد میکند که مشتری در زمان مناسب پیامی را که باید تحویل گرفته است.

02

به روزرسانی آنی درباره رویدادها یا سفارش ها مشتری

فرض کنید قرار است رویداد بزرگی را برای کسب وکارتان برگزار کنید. در چنین شرایطی، هر چه افراد بیشتری در رویداد شما شرکت کنند، انتقال اطلاعات لازم به همه این افراد، بسیار چالش برانگیز و دشوار میشود. اینجا هم پیامک فرشته نجات شما خواهد بود. از طریق ارسال پیام متنی، به راحتی و با سرعت بالا میتوانید هر گونه تغییر، لغو برنامه، اطلاعات کلی یا به روزرسانی ها را به اطلاع آنها برسانید.

03

یادآوری قرارها و جلسات

اگر ماهیت کسب وکار شما به گونه ای است که مجبور هستید به طور منظم جلسات متعددی را با افراد گوناگون برگزار کنید، احتمالاً میدانید که چقدر کلافه کننده است اگر طرف مقابل شما یادش برود در جلسه شرکت کند یا اینکه دیر به قرار برسد. در چنین شرایطی، ارسال پیامک به شما کمک میکند که اطمینان حاصل کنید که افراد قرارهای ملاقاتشان را فراموش نمیکنند و بهموقع سر قرار حاضر میشوند.

منعکس خواهد شد.
04

ارسال هشدارهای درون سازمانی

اگر کارمندان زیادی زیر دستتان کار میکنند، ارسال پیامهای فوری و اضطراری چالش بسیار بزرگی برای شما خواهد بود. اگر چه میتوانید برای آنها ایمیل ارسال کنید، اما به احتمال زیاد آن را نخواهند دید. برای اطمینان از اینکه همه پیام شما را دریافت کرده و دیدهاند، ارسال پیامک ایده بسیار خوبی است.

مزایای اس ام اس مارکتینگ برای کسب وکارهای کوچک و بزرگ

اگر بازاریابی پیامکی درست و اصولی اجرا شود، مزایای بی شماری را برای کسب وکارتان به ارمغان خواهد آورد؛ مزایایی که شگفت زده تان خواهد کرد و از اینکه چرا تابهحال اس ام اس مارکتینگ را جدی نگرفته اید، به شدت پشیمان خواهید شد:

بازاریابی پیامکی نرخ بازشدگی بالایی دارد

مشتریان شما ممکن است تراکت تبلیغاتی را خیلی زود دور بیندازند یا ایمیل ارسالی شما را بین انبوه ایمیل های ارسالی دیگر نخوانده رد کنند، اما امکان ندارد که پیامک ارسالی شما را باز نکنند یا نخوانند. به لطف رواج استفاده از تلفنهای همراه، نرخ بازشدگی پیامکهای تبلیغاتی نزدیک به 98 درصد است.

بازاریابی پیامکی مقرون به صرفه است

بازاریابی پیامکی – حتی در شرایطی که باید به خیل عظیمی از مشتریانتان پیامک ارسال کنید – از سایر روشهای تبلیغات ارزانتر و مقرون به صرفه تر است. اگر کسب وکار نوپایی دارید، میتوانید تبلیغات را با بازاریابی پیامکی و بدون صرف هزینه زیاد شروع کنید.

بازاریابی پیامکی افراد زیادی را با کسب وکار شما آشنا میکند

تا زمانی که افراد تلفن همراهشان را کنار خود دارند، میتوانند پیامک دریافت کنند. این یعنی با صرف کمترین هزینه میتوانید مشتریان بالقوه بیشتری را هدف قرار دهید و کسب وکارتان را به افراد بیشتری بشناسانید.

بازاریابی پیامکی در وقت شما صرفه جویی میکند

زمان آماده سازی متن برای بازاریابی پیامکی بسیار کم است. علاوه بر این، هیچ طرحی برای تکمیل شدن و هیچ شمارهای برای تماس گرفتن وجود ندارد. تنها با فشردن یک دکمه، پیام مورد نظر شما در سریعترین زمان ممکن به دست آن کسی که باید، میرسد.

بازاریابی پیامکی تعامل با مشتریان را بهبود میبخشد

ماهیت بازاریابی پیامکی به گونه ای است که دست شما را در ارسال پیامهای تبلیغاتی شخصی سازی شده باز میگذارد. وقتی مشتریان پیامکی دریافت کنند که دقیقاً با توجه به نیازها و مشخصات آنها نوشته شده است، مثل این میماند که قند در دلشان آب شده باشد. در نتیجه، احتمال اینکه ارتباط عاطفی با برند شما برقرار کنند و به مشتریان وفادار شما تبدیل شوند، بیشتر خواهد بود.

آمارهایی جالب درباره اس ام اس مارکتینگ

اگر تا اینجای کار هنوز متقاعد نشدهاید که بازاریابی پیامکی برای شما از نان شب هم واجبتر است، با اطلاع از آمارهای زیر حتم متقاعد خواهید شد که بلافاصله کمپین بازاریابی پیامکیتان را راه اندازی کنید:

کاربران گوشیهای هوشمند به طور متوسط روزانه 96 یا به عبارتی هر 10 دقیقه یکبار بار تلفن همراه خود را چک میکنند!

90% افراد بلافاصله پس از بیدارشدن از خواب تلفنهای همراه خود را چک میکنند.

34% از افراد در 5 دقیقه نخست دریافت یک پیامک، متن آن را میخوانند.

متوسط نرخ بازشدگی پیامکها 98 درصد است. این رقم در مقایسه با نرخ بازشدگی ایمیل – 20 درصد – حیرت انگیز است!

ارسال پیام متنی در مقایسه با ایمیل، 6 برابر تعامل بیشتری دریافت میکند.

بیش از 69 درصد از مشتریان از طریق پیام متنی با کسب وکارها ارتباط برقرار میکنند.

75% از مشتریان از دریافت پیشنهادها ویژه از طریق پیامک استقبال میکنند.

نرخ کلیک پیامکهای تبلیغاتی نزدیک به 36 درصد است؛ در حالی که این رقم برای ایمیل تنها 3.4 درصد است.

گنجاندن لینک یا URL در یک پیامک، نرخ کلیک را تا 39 درصد افزایش میدهد.

80 درصد مشتریان ترجیح میدهند که وضعیت ارسال سفارش های خود را از طریق پیامک پیگیری کنند.

43 درصد از مشتریان به کسب وکارها پیامک ارسال میکنند.

47 درصد از بازاریاب ها عقیده دارند که خرده فروش ها بیشترین نفع را از بازاریابی پیامکی میبرند.

خدمات اس ام اس مارکتینگ تیم همیار ما

بهره مندی از مزایای بازاریابی پیامکی برای رشد یک کسب وکار، در گروی پیاده سازی درست آن است. کمک گرفتن از تیمی که تخصص بالایی در این زمینه دارد، این اطمینان را به شما خواهد داد که بازاریابی پیامکیتان آن اندازه که باید مؤثر است و به پیامهای ارسالی قطعاً به دست مشتریان احتمالی رسانده میشود.

همیار ما، تیمی متشکل از خلاقترین و ماهرترین افراد است که میتوانند شما را از مزایای اس ام اس مارکتینگ بهرهمند کند و فروش سازمان شما را تحول بخشد. از جمله خدماتی که تیم همیار ما برای بازاریابی پیامکی به شما ارائه میکند، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

سگمنتیشن یا بخشبندی مخاطبین

یکی از مهمترین اقداماتی که انجام در هر کمپین تبلیغاتی مهم است، سگمنتیشن یا بخشبندی مخاطبین است. از این طریق، اطمینان پیدا خواهید کرد که پیام مورد نظر شما دقیقاً به دست همان کسی میرسد که از قبل برای آن برنامه ریزی کردهاید. فکرش را بکنید یک آقا پیام تخفیف رژ لب یا رنگ مو را دریافت کند!

راه اندازی کمپین بازاریابی پیامکی

تیم همیار ما از صفر تا صد طراحی و اجرای بازاریابی پیامکی شما را همراهی میکند و به شما کمک میکند با هدفگذاری اصولی برای کسب وکارتان، اقدامات درست و به موقعی را برای دستیابی به آنها انجام دهید.

گزارشگیری منظم

گزارشگیری منظم از وضعیت پیامکهای ارسال، نرخ بازشدگی آنها، نرخ کلیک و... به شما کمک میکند که کارایی اقدامات بازاریابی پیامکی خود را ارزیابی و در صورت لزوم در روندهای آن بازنگری کنید. ارزیابی، درست به اندازه برنامه ریزی و طرح نقشه اهمیت دارد.

استفاده از پنل پیامکی مناسب

در کنار برنامه ریزی و تدوین استراتژی، تیم همیار ما بهترین پنل پیامکی را برای ارسال پیامک انتخاب خواهد کرد؛ پنلی که علاوه بر قیمت مناسب، اطلاعات و ابزارهای بسیار خوبی را هم برای ارزیابی کارایی کمپین بازاریابی پیامکی در اختیار کاربران قرار دهد.

 

همیار ما، همیار بازاریابی پیامکی شما

بازاریابی پیامکی میتواند فروش سازمان شما را متحول کند و رشد و توسعه آن را بهبود بخشد، اگر و تنها اگر استراتژی مناسبی برای آن وضع شده باشد و کمپین اس ام اس مارکتینگ درست و اصولی اجرا شود. به همین دلیل است که شما به دانش و تجربه متخصصین این حوزه نیاز دارید. همین حالا با ما تماس بگیرید و با بهره مندی از تخصص کارشناسان ما، کسب وکارتان را متحول کنید.