6 نکته بی نظیری که در شروع کسب و کار اینترنتی باید بدانید

6 نکته بی نظیری که در شروع کسب و کار اینترنتی

6 نکته بی نظیری که در شروع کسب و کار اینترنتی باید بدانید

6 نکته بی نظیری که در شروع کسب و کار اینترنتی باید بدانید 1182 557 تحریریه همیار ما

در این مقاله با توضیح نکات مهمی که برای شروع کسب و کار اینترنتی به آن نیاز دارید، گام به گام شما را برای راه اندازی یک مارکتینگ آنلاین همراهی میکنیم. افلاطون میگوید: شروع، مهم ترین بخش هر کاری ست. چون شروع لحظه ای ست، که در آن شخصیت شکل میگیرد و تاثیر مورد نظر سریع تر بوجود می آید. پس بیایید برای شروع کسب و کارتان دلهره و ترس به خود راه ندهید.

به این 6 نکته مهم آغازین توجه کنید.

ایده های ساده و کوچک، درآمدهای کلان و میلیاردی در شروع کسب و کار اینترنتی

با قاطعیت میگویم که مهم ترین رکن شروع کسب و کار اینترنتی ، ایده ی آن است. نه تنها در این حرفه، که در راه اندازی هر فعالیت و کسب و کار جدیدی، ایده ی خوب، هسته ی اصلی و مرکزی آن کار را تشکیل میدهد. در واقع تمام برنامه ریزی ها و قدم های بعدی کاملا وابسته به مرحله ی ایده هستند. اگر یک ایده ی نامناسب را انتخاب کنید که در جامعه و نیازهایش، خواهانی نداشته باشد، هرگونه تلاش در این راه عبث و بیهوده است. کسب و کار اینترنتی شما، باید توانایی رفع یکی از نیازهای جامعه را داشته باشد تا مورد استقبال قرار بگیرد. برای این مهم، باید بتوانید خوب ببینید. دوستی میگفت: (موفقیت، هنر خوب دیدن فرصت هاست.) چشمانتان را خوب باز کنید و نیاز های مردم را بشناسید تا با یک ایده ی مناسب، شانس برطرف کردن آنها را داشته باشید.

نیاز های یک جامعه عموما به دو دسته اولیه و ثانویه تبدیل می شوند. نیاز های اولیه خواسته هایی ست که از قبل وجود داشته و طالبان زیادی دارند. اما نیازهای ثانویه، خواسته هایی ست که شما ابتدا آنها را ایجاد و سپس برای رفع شان راه حل ارایه می دهید. پیشنهاد ما به شما این است که در گام های نخست به نیازهای اولیه توجه کنید و سعی کنید برای آنها ایده پردازی کنید. زیرا که رفع نیازهای نوع دوم، کمی زمان بر و سخت تر است.
به هر حال فراموش نکنید قبل از شروع یک بیزنس اینترنتی باید تحقیقات گسترده ای از شرایط بازار، تقاضا های جامعه و رقیبان موفق خود در این حوزه داشته باشید تا کاملا آماده و برنامه ریزی شده کار را آغاز کنید.

استعداد یا علاقه؟ وزنه کدام سنگین تر است؟

اینکه به خوانندگی علاقه دارید لزوما به این معنی نیست که می توانید خواننده ی خوبی باشید. ممکن است به موضوعات و زمینه های کاری زیادی علاقه داشته باشید و مایل باشید که در این عرصه ها فعالیت کنید اما اگر واقع بینانه نگاه کنیم، شما باید به سراغ کسب و کاری بروید که در آن زمینه استعداد  و خلاقیت قابل توجه ای داشته باشید.
ممکن است یک حرفه پس از مدتی، شرایط مساعد اقتصادی، وجهه مطلوب اجتماعی یا هر ویژگی مثبتی که در گذشته داشته را از دست بدهد و همین امر موجب کم رنگ شدن علاقه تان شود. علاقه های شما در گذر زمان با شرایط و سن و موقعیت تان تغییر میکنند اما استعداد هایتان نه.
وقتی در زمینه استعداد هایتان فعالیت می کنید احتمال موفقیت بیشتری دارید. چون شما ذاتأ توانایی انجام آن مسئولیت را دارید و به همین دلیل سختی ها را راحت تر پشت سر میگذارید. اعتماد بنفس بیشتری دارید، بیشتر لذت می برید و موفق ترید. پس شروع کسب و کار اینترنتی خود را بر محور استعداد هایتان آغاز کنید.

دوست خوب نعمت است، تیم خوب غنیمت!

در قدم بعدی هرچه سریعتر یک تیم حرفه ای، متعهد و کار بلد تشکیل دهید. به تنهایی کار کردن و به دوش کشیدن حجم زیاد کارها شما را خسته و فرسوده می کند. به تنهایی کار کردن، در مواقع سختی و مشکلات، شما را زودتر از پا در می آورد و ممکن است زود تر نا امید شوید. با یک تیم کاری منسجم و هماهنگ که هر کدام در زمینه ای متخصص هستند، کارها را تقسیم کنید تا بخش های مختلف کسب و کارتان به صورت تخصصی و مجزا رشد داشته باشند.

دوست خوب نعمت است، تیم خوب غنیمت! از افراد مستعد و خلاق کمک بگیرید.

وب سایت شما، شاهراه درآمد زایی کسب و کارتان

حتما بارها این نکته ی تکراری را شنیده اید که در شروع کسب و کار های اینترنتی، راه اندازی یک وب سایت از واجبات است. ما هم یکبار دیگر این واجب را تکرار میکنیم و البته نکات مهم خودمان را به آن می افزاییم. وب سایت شما باید از نظر ظاهری، زیبا و مرتبط با زمینه کاری تان باشد. مطالب را خیلی فشرده و شلوغ با صفحات متعدد و پی در پی قرار ندهید. سعی کنید سادگی و نظمی آرامش دهنده را در سایت تان برقرار کنید تا کاربر دچار آشفتگی و سردرگمی نشود. مهم تر از همه تولید محتوای خوب و قابل اتکا ست. باید محتوایی ارزشمند برای بازدید داشته باشید. فرض کنید مغازه ای دارید با ویترینی پر از اجناس زیبا و چشم گیر که توجه عابران را به سمت خود جلب می کند. اما وقتی مشتری ها وارد مغازه می شوند با یک دکان خالی، بدون کالا و عملا پوچ روبرو می شوند.
فکر می کنید چند ثانیه طول میکشد تا مشتری ها فورأ آنجا را ترک کنند؟ قطعا کمتر از پنج ثانیه ! فراموش نکنید که محتوای تولیدی وبسایت فروشگاه های انلاین می تواند مشتری ها را مجذوب و نگه داری کند. از دیگر نکات مهم مربوط به وب سایت، هاست است. در ابتدای شروع کارتان می توانید از هاست های اشتراکی اما قوی استفاده کنید و به مرور پس از رونق گرفتن تجارتتان، آن را به اشتراک خصوصی  تغییر دهید.

بِرَند شوید و پادشاهی کنید!

کلمه ی “برند” ! انگار که حامل نوعی از مقام و فخر باشد، واژه ی دلربا و شکیلی ست. با پشتوانه ای معتبر از ارزش و اعتماد. واژه ای با این سابقه معنایی که تداعی کننده چنین مفاهیم درخشانی در ذهن است؛ به راحتی می تواند اعتماد مشتریان را در خرید جلب کند. برندها با اقتدار و قدرت تمام ، مبالغ بالایی را بابت محصولات و خدمات شان قیمت گذاری می کنند و مشتری ها نیز با رضایت کامل این هزینه ها را پرداخت می کنند. چرا ؟ چون آنها برند هستند. آنها هستند که قیمت را تعیین میکنند. سعی کنید اصول و تکنیک های برند سازی و برندینگ را یاد بگیرید. و از همان نقطه ای که کار و تجارت خود را شروع می کنید، برند سازی را آغاز کنید. برخلاف تصور عموم، برای برند شدن نیاز به سابقه طولانی ندارید و با رعایت چند نکته ی خاص، شما هم می توانید برند خود را داشته باشید.

شتاب دهنده ها در شروع کسب و کار اینترنتی

شتاب دهنده ها در شروع کسب و کار اینترنتی

مفهوم شتاب دهنده از سال 2005 در امریکا شکل گرفت و هدف آن رشد بهتر تجارت الکترونیکی و بازاریابی بود. شتاب دهنده ها، تیم یا شرکت های مستقلی هستند که از نظر مالی، مشاوره ای و تجربه ای از استارت اپ ها و مشاغل آنلاین که تازه شروع به کار می کنند حمایت می کنند. این شرکت ها با مهیا کردن ابزار ها، امکانات و فضاهای فیزیکی، به شروع کسب و کار های اینترنتی کمک بسیاری می کنند. مراکز رشد دانشگاهی ، مراکز دولتی و پارک های علم و فناوری از مجموعه نهادهایی هستند که بعنوان شتاب دهنده شناخته می شوند. مشارکت در فرایند رشد و توسعه، کمک در جهت بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی و کوتاه کردن مسیر راه اندازی از جمله خدماتی ست که شتاب دهنده ها به مراجعین خود ارایه می دهند. شما نیز می توانید در قدم های نخست و در مرحله ی شروع بیزنس آنلاین خود، از خدمات شتاب دهنده های موجود در کشور استفاده کنید.

برای نکات مهم و تکنیک های رشد کسب و کار اینترنتی، دیگر مقالات ما را در این خصوص مطالعه کنید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.83 (6 رای)