تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو 750 500 تحریریه همیار ما

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو به خاطر اینکه حدود 2 میلیارد نفر در سراسر دنیا کاربر فعال شبکه های اجتماعی هستند بر کسی پوشیده نیست. باید بگوییم دنیای وب روز به روز در حال اجتماعی شدن است، نوجوانان امروزی مخاطبان و مشتریان فردای اینترنت و جامعه دیجیتال خواهند شد، و روز به روز حضور آن ها در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام، گوگل پلاس، لیکدین، و .. پر رنگ ترمی شود. تاثیر شبکه های اجتماعی بر  سئو و بهینه سازی سایت را میتوانیم به طور مشخصی مشاهده کنیم.
با این حال، هر چقدر ما در شبکه های اجتماعی فعال تر باشیم سیگنالهای ناشی از این شبکه ها تاثیر زیادی بر روی رتبه وب سایت مان خواهد داشت؛ و جایگاه بهتری از نظر موتور های جستجو می گیریم.
با این اوصاف تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو خیلی اهمیت دارد. البته ناگفته نماند باید این سوال را از خودمان بپرسیم چرا گوگل به آن پست هایی که اشتراک گذاری زیادی دارند رتبه بهتری می دهد؟ در ادامه جواب این سوال را خواهید فهمید.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

آیا تعداد اشتراک گذاری محتوا منجر به رتبه بهتر در گوگل می شود؟

در گذشته چیزی به نام اشتراک گذاری محتوا در شبکه هایی اجتماعی و یا تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو وجود نداشت؛ بعدها در سال 2010 مردم به این پی بردند که تعداد اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی بر روی رتبه سایت تاثیر دارد. در واقع ارتباط سیگنالهای اجتماعی و رتبه بندی به یک بازی خرس و گوسال تبدیل شده است. متخصصان سئو میگویند، گوگل برای تعیین جایگاه سایت، مانند لینک ها به تعداد اشتراک گذاری مطالب ( با تاثیر کمتر) در الگوریتم خود توجه می کند.

نکات شرکت Moz در مورد اشتراک گذاری مطالب

شرکت MOZ در لیست رتبه بندی عوامل موثر در سئو به تازگی منتشر کرده که تعداد اشتراک گذاری مطالب تاثیر کمی در نظر گرفته شده است. حتی خود گوگل در الگوریتمش گفته است استفاده از تعداد اشتراک گذاری مطالب تاثیری بر سئو سایت شما ندارد و آن را رد کرده است. پس می توان نتیجه گیری کنیم، گوگل به تعداد اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام و … برای رتبه بندی وب سایت ها را نادیده گرفته است. می توانید در فاکتورهای پایین که ذکر کردیم تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو را در سایتتان به وجود بیاورید.

افزایش ارتباط و تعامل با کاربران

گوگل به تعامل با کاربر در شبکه های اجتماعی خیلی اهمیت می دهد، جواب سوال بالا اینکه پست هایی که تعداد اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی بیشتری دارند به خاطر اینست که کاربران و افراد زیادی را به خود درگیر کرده اند.
باید با کاربر خودتان تعامل داشته باشید هر روز به شبکه های اجتماعی که اشتراک گذاری محتوا کرده اید سر بزنید و با کاربران خود ارتباط برقرارکنید می توانید جواب پرسش های آنها را بدهید و مطالب خودتان را به روز کنید، برقراری ارتباط با کاربر یکی از مهمترین عواملی است که گوگل در الگوریتم خود لحاظ کرده است. با این توضیحات تاثیر شبکه های اجتماعی را بر سئو سایتتان خواهید دید.

نکات الگوریتم گوگل در مورد محتوا

الگوریتم گوگل به این فکر می کند که آیا افراد با محتوا درگیر شده اند یا خیر، در گیر شدن افراد با محتوا نشاندهنده مرتبط بودن محتوا برای الگوریتم است؛ و اگر محتوا با افراد درگیر نشود الگوریتم گوگل به سراغ محتوای دیگری می رود که با افراد تعامل برقرار کرده باشد. گوگل برای اینکه اعتبار و کیفیت تجربه کاربری خود را افزایش دهد؛ میخواهد بهترین نتیجه را برای کاربران خود نمایش دهد، از این رو به سیگنالهای رتبه بندی زیادی توجه می کند،که یکی از آن ها نرخ کلیک CTR سایت در نتایج صحفات گوگل است.
نرخ کلیک یعنی اینکه چند درصد از افراد بر روی لینکی که در اول قرار دارد کلیک می کنند؛ یا روی لینک دوم، سوم، چهارم و.. این نرخ نشان دهنده دیده شدن سایت می باشد یعنی هر چقدر نرخ کلیک شما بیشتر باشد سایت شما بیشتر دیده شده است و گوگل به این نرخ توجه ویژه ای دارد.
در این جا کاربردی ترین شبکه های اجتماعی در مقایسه با دیگر شبکه ها که در سئو سایت شما تاثیر دارند را آورده ایم:

تاثیر شبکه اجتماعی گوگل پلاس بر سئو

استفاده از اشتراک گذاری مطالب در گوگل پلاس بسیار توصیه می شود. اول از هر چیز در ذهن بسیاری از وب مسترها این گونه جا افتاده است که داشتن یک صحفه خشک وخالی در گوگل پلاس می تواند به طور خارق العادهای بر سئو و موتورهای جستجو اثر گذار باشد. این کاملا اشتباه است، نه گوگل پلاس به تنهایی میتواند مانند شعبده بازها کارهای خارق العاده و دور از ذهن انجام دهد و نه استفاده نکردن از این شبکه توصیه می شود.

تاثیرات شبکه اجتماعی گوگل پلاس بر سئو

تاثیر گذاری گوگل پلاس بر روی سئو به ریشه خود این شبکه بر می گردد، یعنی پست های گوگل پلاس بر نتایج جستجوی گوگل تاثیر مستقیمی و به سزایی دارد، نه به این دلیل که گوگل پلاس محصول خود شرکت گوگل می باشد.
اگر بخواهیم سرویس های گوگل را یکپارچه سازی کنیم باید به سراغ گوگل پلاس برویم؛ گوگل پلاس محلی است که کاربران گوگل از داده های آن بهره می برند. این نکته را هم در نظر بگیرید که تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو عبارتی است که همه سئو کاران از آن غافل نیستند و شما هم باید سعی کنید از این غافله عقب نیافتید.

تاثیر پروفایل سازی در گوگل پلاس

وقتی که شما در گوگل پلاس پروفایل می سازید، و از سرویس های متنوع آن استفاده می کنید، گوگل علایق و احساسات شما را بررسی کرده و اعتبار خاصی را برای سایت شما در نظر می گیرد. این سوال برای خیلی از وب مسترها پیش می آید که، چرا گوگل به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس اهمیت می دهد؟ چون گوگل پلاس محل برخورد جمعیتی از کاربرانی است که درگوگل می باشند و یک محل عمومی است که برای بهتر دیده شدن چیزهایی است که در واقع باید در صحفه نتایج گوگل ظاهر شود.
بر این اساس پاسخ کلید واژه هایی که شما یا کاربران جستجو می کنید، ممکن است به خاطر صحفه ایجاد شده یا پروفایل ساخته شده شما یا استفاده کاربران در گوگل پلاس باشد. به همین دلیل است که متخصصان سئو تاثیر شبکه های اجتماعی برسئو را به ساختن پروفایل و ایجاد صحفه در گوگل پلاس امری ضروری و حیاتی به حساب می آورند، و می گویند که مادر گوگل پلاس گوگل است.
نکته: وقتی شما یک صحفه یا پروفایل در گوگل پلاس می سازید گوگل با شما مانند یک صحفه معمولی رفتار می کند.

تاثیر بک لینک گیری در گوگل پلاس

سعی کنید از سایت های معتبر از طریق گوگل پلاس بک لینک بگیرید؛ روزی سه بک لینک بگیرید نه کمتر نه بیشتر گوگل برای این گونه از بک لینک ها اهمیت زیادی قائل است. باید نهایت تلاش خودتان را برای بیشتر کردن لینک ها بزارید چون که هر چه قدر تعداد این لینک ها بیشتر باشد اعتبار سایت و پروفایل گوگل پلاس شما بیشتر خواهد شد.
خلاصه عصای شعبده شما در گوگل ساختن پروفایل در گوگل پلاس، اشتراک گذاری مطالب شما در دیگر سایت ها، و بک لینکگرفتن از سایت های معتبر می باشد. تا اینجا تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو را یادگرفتیم در ادامه به برخی از دیگر شبکه های اجتماعی می پردازیم.

تاثیر لیکدین بر سئو

شبکه اجتماعی لیکدین یک شبکه ای است که بیشتر برای ارتباط میان شرکت ها و تجارت ها می باشد. فضا و جو لیکدین کاملا رسمی است، اساس و زیر بنای لیکدین اینست که افراد و شرکت ها بتوانند مهارت ها و رزومه کاری خود را به اشتراک بگذارند. بیشتر کاربران لیکدین افرادی هستند که در بازار شاغل اند، از این رو در حوزه بازار یابی و سئو تاثیر بسزایی خواهد داشت.

تاثیرات شبکه اجتماعی لینکدین بر سئو

توصیه های استفاده از لیکدین:

تمامی فیلد های پروفیل خود را تکمیل کنید و کاملا در هر بخش از تکمیل فرم توضیحات مربوطه را بنویسید. در لیکدین حتما باید صحفه رسمی داشته باشید، برای آدرس  خود نام خود و برای آدرس شرکت نام شرکت تان را وارد کنید.
با این کار صحفه تان در نتایج جستجو بهتر نمایش داده می شود، شما باید تکمیل پروفایل در بخش مشاغل کلمات کلیدی را به کارببرید که در حوزه شغلی تان باشد، این مورد باعث می شود پروفایل شما سئو بهتری داشته باشد.
در گرو ها و انجمن ها حتما شرکت کنید کافی است در بخش جستجو نام شغلی خودتان یا کلمه مورد نظر را بنویسید تا صحفات شامل آن کلمه برای شما نمایان شود، اگر عضو گروها و انجمن ها بشوید پروفایل شما بهتر دیده خواهد شد که به نوبه خود تاثیری در سئو شما خواهد گذاشت.
آدرس وب سایت تان را در بخش پروفایل حتما ذکر کنید
تصویر خود را بارگذاری کنید
محتوای خود را به اشتراک بگذارید
حضور مستمر در لیکدین رمز موفقیت شما در این شبکه هست و هر روز به لیکدینگ خود سر بزنید مطالب تان را به روز رسانی کنید مطالب دوستان خود و سایرین را لایک و کامنت بگذارید، با این کار حساب کاربری شما فعالتر می شود و نقطعه قوتی در لیکدین شما در مقایسه با رقبایتان خواهد شد.

تاثیر اینستاگرام بر سئو

به خاطر اینکه اینستاگرام توانسته است در کمتر از 4 سال نزدیک 200 میلیون کاربر را به خود جذب کند، آمارچشمگیری است در نتیجه تاثیر اینستاگرام بر سئو و بازاریابی آنلاین برکسی واقعا پوشیده نیست. در دنیای وب امروزی کمتر کسی پیدا می شود که از این شبکه اجتماعی استفاده نکند، از این رو به خاطر جذابیت و سرگرمی بودن این شبکه بسیاری از ما ایرانی ها را به خودش مشغول کرده است.
بنابراین،بستر مناسبی را برای بازاریابی اینترنتی و کسب و کار آنلاین را فراهم کرده است. با این توضیحات تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو به خصوص شبکه اینستاگرام خیلی اهمیت دارد.

تاثیرات شبکه اجتماعی اینستاگرام بر سئو

اینستاگرام مانند خیلی از شبکه های اجتماعی و پلت فرم ها می تواند به خاطر اینکه روزی میلیون ها عکس و ویدیو را به اشتراک می گذارد، که یکی از مهمترین فاکتور های بهینه سازی سایت انتشار عکس می باشد، در نتیجه به اشتراک گذاشتن عکس در اینستاگرام اثری خارق العاده در آمار بازدید، بهبود رتبه سایت،اعتبار سایت، در سایت خواهد داشت.

نکاتی که در اینستاگرام باید رعایت کنید

تا می توانید در اینستاگرام فالو کنید، البته فالو کردن شما باید در مسیر کسب و کارتان باشد در واقع از فالو کردن بی مورد و ناخوشایند بپرهیزید.
بخش بیو BIO که مربوط به بیوگرافی شماست را تکمیل کنید
شما حتما باید برای بهتر شناخته شدن محتوای خود از هشتگ استفاده کنید
وقتی می خواهید عکس هایی خود را به اشتراک بگذارید، یک لینک معتبر نیز به سایت خود و دیگر اکانت های خودتان در دیگر شبکه های اجتماعی بدهید
عکس های مربوط به برندینگ خودتان را به اشتراک بگذارید
از افرادی که شما را فالو می کنند سوال بپرسید تا بخش نظرات شما فعال تر شود،که نتیجه این کار این است که تایم لاین صحفه شما بالا می آید
به نظراتی که در مورد تصاویر شما گفته می شود حتما پاسخ دهید، از کسانی که تصاویر شما را لایک می کنند تا حد ممکن تشکر کنید و کامنت برایشان بگذارید.

اسرار موفقیت شما در اینستاگرام

رمز موفقیت و کلید طلایی اینستاگرام خلاق بودن شماست، باید با خلاقیت خود بتوانید عکس هایی را به اشتراک بگذارید که کاربر و مخاطب را از اینستاگرام به سوی سایتتان بکشانید و بازدید سایت خود را با این روش خلاقانه بیشتر کنید.
از کاربرانتان بخواهید تا در مورد بردینگ و محصولات شما انتقاد و پیشنهاد بدهند، سعی کنید سلایق مشتریان را درک کنید و آنها را تشویق به خرید از محصولات خود کنید در واقع شما با این کار فن و فوت مشتری مداری را یاد خواهید گرفت.

تاثیر توییتر برسئو

در این مقاله در مورد تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو توضیح دادیم و گفتیم که کدام یک تاثیر بیشتری بر روی سئو شما دارند و در این بخش هم راهکارهای مفیدی که باید در توییتر انجام دهید را مختصر و مفید برای شما عزیزان می گوییم.
این روزه ها شبکه اجتماعی توییتر هم به نوبه خود با سایر شبکه های اجتماعی در رقابت است. شبکه ای است که می تواند با توجه به کاربران زیادی که دارد، بازدیدکننده های زیادی را به سوی خود بکشانید و باعث ارتقای رتبه و سئو سایت خود شوید.
یک محتوا خوب می تواند در توییتر توسط میلیون ها نفر دیده شود، شما می توانید با نوشتن محتوای جذاب بستر مناسبی را برای ارتقای سئو خود داشته باشید.

تاثیرات شبکه اجتماعی توییتر بر سئو

نکاتی که در توییتر باید رعایت کنید

با برنامه عمل کنید و توییت های شما باید با برنامه و منظم و ساختار یافته باشد. برای سایتتان دکمه توییتر ایجاد کنید این کار باعث می شود کاربرانتان مطالب و محتوای شما را به اشتراک بگذارند.
ذکر کردن کاربران خود ( mention)، علامت @ را قبل از نام کاربران خودتان قرار دهید، تا مطالب شما ریتوییت شود.
اولین کاری که باید در توییتر انجام دهید، لینک سایتتان را در پروفایل توییتر خود قرار دهید این کار بسیار برای سئو شما اهمیت دارد. در توییتر دوستانه رفتار کنید! به سوال مخاطبانتان پاسخ دهید تا باعث محبوبیت شما شود.
در آخر شما می توانید سوالات خودتان را در مورد چگونگی تاثیرات شبکه های اجتماعی بر روی سئو از تیم آژانس همیار ما بپرسید، و مشاوره های کلیدی و رازهای نهفته در ارتقای سئو به وسیله شبکه های اجتماعی برای شما عزیزان خواهیم گفت.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.33 (3 رای)
5 دیدگاه
درحال ارسال