راهکارهای طلایی سئو داخلی سایت کدامند؟

راهکارهای طلایی سئو داخلی سایت کدامند؟

راهکارهای طلایی سئو داخلی سایت کدامند؟ 750 500 تحریریه همیار ما

راهکارها و فاکتورهای زیادی برای سئو وجود دارد هم سئو داخلی سایت و هم سئو خارجی ما در این مقاله سعی کردیم بهترین راهکارها را برایتان بیان کنیم. علم سئو همیشه در حال تغییر است چون که گوگل الگوریتم های خود را هر چند وقت یک بار تغییر می دهد اصلا نگران نباشید ما در کنار شما عزیزان هستیم تا بتوانیم راهکار و فاکتورهای درست و مناسبی را در زمینه سئو و بهینه سازی سایت را برایتان بگوییم.
اگر از این فاکتور ها به درستی استفاده کنید به جرات میتوانم بگویم، پادشاه دیگر سایت ها می شوید، حتما این مقاله را دنبال کنید. دنبال کردن این راهکارها باعث افزایش در رتبه و جایگاه مناسب نزد موتورهای جستجو، سئو داخلی عالی، ترافیک بالا در سایت، و قرار گرفتن در رتبه بهتر گوگل خواهید بود. البته شما عزیزان می توانید به دیگر مقاله ما در مورد سئو داخلی چیست؟ سر بزنید و از آن بهره ببرید.
امیدواریم که بتوانیم در زمینه سئو و بهینه سازی  کمک خوبی کرده باشیم، تا در کسب و کار هایتان پیشرفت چشمگیری داشته باشید و از رقبایتان جلو و جلوتر بزنید.

 انتخاب درست عنوان مطلب

اولین کاری که باید برای ارتقای سئو داخلی سایت خود انجام بدهید این است که عنوان تان را به درستی انتخاب کنید، سعی کنید کلمه کلیدی تان درعنوان مطلب تان بیارید. اولین چیزی که موتورهای جستجو به کاربران نمایش می دهند عنوان مطلب است.
پس اول عنوان مطلب مناسبی را برای موضوع تان انتخاب کنید بعد کلمات کلیدی مرتبط با عنوان تان انتخاب کنید و از تکرار کلمات کلیدی در متن بپرهیزید، در واقع از بمباران کردن کلمه کلیدی در متن اجتناب کنید، چون باعث می شود رتبه سایتتان کاهش یابد.

 محتوای با کیفیت بنویسید

حتما جمله محتوا پادشاه است را شنیده اید، واقعا محتوا پادشاه است البته تاج آن کلمات کلیدی مناسبی است که به کار می برید. محتوا باعث به وجود آمدن جستجو می شود؛ جستجو ترافیک سایت را ایجاد می کند؛ ترافیک باعث می شود بازدیدکننده به سایت سراریز شود؛ بازدید کننده به سر نخ تبدیل می شود؛ در نهایت سر نخ به فروش تبدیل خواهد شد.

با نوشتن محتوای با کیفیت خیلی می توانید جلو بیافتید و سئو داخلی سایت خود را ارتقا دهیداگر اغراق نگفته باشیم سنگ بنای هر سایت محتوای آن است و نقش کلیدی در سئو به خصوص سئو داخلی سایت دارد. باید از محتوای با کیفیت غافل نباشید، محتوا شما باید با واقعیت ها مرتبط باشد، از کپی برداری از سایت های دیگر بپرهیزید چون این خیلی برای گوگل راحت است که بتواند متن کپی را بفهمد پس هیچ موقع این کار را نکنید، چون موتور های جستجو باهوش اند و به راحتی خطای شما را می فهمند.

 عنوان خود را با تگ H1 بنویسید

مهمترین سر فصل یا هدینگ هر صحفه H1 می باشد، اگر از سیتم مدیریت محتوا مانند ورد پرس استفاده می کنید، برنامه ورد پرس به صورت اتوماتیک این تگ را به کد صحفه اضافه خواهد کرد. البته خودتان باید این کد را بررسی کنید تا از صحت آن اطمینان حاصل کنید تا به سئو داخلی سایت شما لطمه وارد نشود.

 سازگاری سایت با موبایل mobile friendly

بیشتر ما ایرانی ها از طریق موبایل از سایت ها بازدید می کنیم، از عوامل مهم سئو داخلی سایت این است که سایتتان با موبایل سازگاری داشته باشد و نمایش صحیح و مناسبی را داشته باشد. از سایت googles free mobile testing tool برای اطمینان از اینکه سایتتان برای موبایل بهینه شده یا نه استفاده کنید و البته این سایت پیشنهاد هایی را برای بهبود و بهتر کردن سازگاری سایت با موبایل را هم به شما می دهد.

 از یو آر ال URL های مناسب استفاده کنید

کلمه کلیدی را در یو ار آل به کار ببرید، یو ار آل ها را خوانا و کوتاه بنویسید، گوگل هم بیشترین وزن رتبه بندی را در 3 تا 5 کلمه اول یو ار آل ها می داند.

از یو آر ال های بلند بپرهیزید :
Hamyarma.com/on-page-SEO-On-Page Ranking Factors-IS-TOO-amazing
ساختار خوب یک یو آر ال :
http://www.hamyarma.com/on-page-factors
ساختار بد یک یو آر ال :
http://www.hamyarma.com/title/tt0468569
این نوع یو آر ال ها از نظر موتورهای جستجو کم ارزش هستند؛ و به سئو داخلی سایت شما لطمه وارد می کند.

 از فایل های مدیا غافل نشوید

بوانس ریت (BOUNCE RATE) یعنی میزان خروج کاربر از سایتتان را کاهش دهید، تا سئو داخلی سایت، قوی داشته باشید.

سئو داخلی سایت چیست؟ از فایل های مدیا غافل نشویددر واقع با استفاده از ویدیو ها، تصاویر، پادکست ها، اینفوگرافیک، می توانید زمان سپری شدن کاربر را افزایش دهید و ضریب بوانس ریت خودتان را کم کنید، که فاکتور مهمی در رتبه بندی گوگل به شمار می رود.

  کلمه کلیدی مورد نظر تان را حداقل در 150 کلمه اول محتوایتان به کار ببرید

عبارت کلیدی مورد نظر خودتان را در 150  تا 200 کلمه آغازین به کارببرید، با این کار به کاربرهای خود می فهمانید که به صحفه مناسبی کلیک کرده اند.

 درج تگ Alt برای تصاویر

چون که موتور های جستجو توانایی این را ندارند که مفهوم شما از درج تصاویر چیست؛ پس لازم است با درج تگ Alt برای تصاویر به موتورهای جستجو بفهمانید که مفهموم اصلی تان چیست  که موتورهای جستجو بتوانند توانایی نمایش تصاویر شما را در نتایج جستجو را داشته باشند.

 عناوین زیر مجموعه های سایت را در تگ H2 قرار دهید

توصیه می کنیم، می توانید برای یک بار کلمه کلیدی تان را در تگ H2 قرار دهید. که با این کار به سئو آن کلمات کمک خواهید کرد.

 بهینه کردن سایت و افزایش سرعت لود آن

چیزی که موتورهای جستجو حساسیت بالایی در مورد رضایت مخاطبان نشان می دهند این است که سایت باید سرعت لود کردن داشته باشد یعنی معمولا کاربری که وارد سایت می شود تا 2 ثانیه اگر سایت برایش لود نشود آن سایت را ترک می کند که گوگل امتیاز منفی برای این گونه سایت ها می دهد.
البته امیدواریم شما دچار این مشکل نشوید و بتوانید سرعت لود خود را بالا ببرید. تا می توانید سایتتان را در حد معقول بهینه سازی کنید که برای بهتر دیده شده شما کمک چشمگیری می کند. گوگل به سایت های سبک و سریع رتبه بهتری می دهد.

 ساختن لینک داخلی(Internal Links) برای حفظ کاربر

یکی از مهمترین راهکار ها در سئو داخلی سایت، حفظ و افزایش نرخ ماندگاری مخاطب یا کاربر در یک وب سایت است. با لینک سازی داخلی صحیح و هدایت درست کاربر یا مخاطب به صفحات مختلف سایت می توانید کاربرهای تان را حفظ و ضریب ماندگاری سایت خود را افزایش دهید که بسیار در نزد گوگل اعتبار و ارزش دارد که با این کار باعث محبوبیت سایت خود می شوید.

 استفاده از ریچ اسنیپ Rich Snippet

حتما برای بهینه سازی سایت از ریچ اسنیپ استفاده کنید. کار ریچ اسنیپ این است که اطلاعات و داده های نشانه گذاری شده وب سایت ها را توصیف می کند، که به شما کمک می کند تا این داده ها را به کد HTML سایت خود اضافه کنید.
و هم چنین به موتور های جستجو کمک می کند تا محتوای و موضوع سایت شما را بهتر بفهمند. در دیگر مقاله مان در مورد ریچ اسنیپ توضیح مفصلی داده ایم.

 استفاده از تجربه کاربری یا  UX

حتما بر روی تجربه کاربری یا یو ایکس خود کار کنید، امروزه یکی از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی سئو تجربه کاربری است نه موتور های جستجو. برای بهبود و بهتر کردن تجربه کاربری خود هر چه قدر می توانید مطالب داخل سایتتان را کاملا قابل فهم، آسان، و ساده کنید.

 قرار دادن لینک در محتوا

حتما لینک خود را در ابتدای محتوای خود بیاورید تا انتهای آن! با این کار به سئو خود به خصوص سئو داخلی سایت، کمک بسیاری کرده اید.

 نوسازی سایت

هر چند وقت یک بار سایتتان را به روز رسانی کنید و محتوای جدید داخل آن بزارید، این یکی از مهمترین فاکتورهای سئو است که از آن به عنوان تازگی و نو سازی سایت یاد می کند.

وجود فایل Robots.txt در سایت

با وجود این فایل در سایت شما باعث می شود این فایل صحفات بی ربط و بی کیفیت را مسدود کند و کاملا ببندد، و در عوض اجازه می دهد تمام محتوای شما از طریق موتورهای جستجو ایندکس شود.
موتور های جستجو نباید به این گونه صحفات وارد شوند چون اگرموتور های جستجو این صحفات را ببینند نمره بسیار منفی برایتان خواهد داشت. در نتیجه وجود این فایل باعث می شود راه موتورهای جستجو به این صحفات بسته شود. در دیگر مقاله آژانس همیار ما در مورد فایل Robots.txt مفصل برای شما عزیزان توضیح داده ایم؛ توصیه می کنیم حتما به این مقاله سر بزنید.

 تشویق کاربران به کامنت گذاشتن

گوگل سایت های که کامنت بیشتر در خود دارند را رتبه بهتری می دهد، سعی کنید جواب سوال مخاطب یا کاربر خود را حتما بدهید. برخی از افراد از ربات ها برای کامنت گذاری استفاده می کنند که این کار بسیار می تواند به سایتتان ضرر وارد کند گوگل به راحتی این گونه کامنت گذاری را متوجه می شود و نمره منفی می دهد شما هم بهتر است روند طبیعی بودن سایت را دنبال کنید نه سعی بکنید که گوگل را فریب دهید.

 شناسایی لینک های شکسته Broken links

لینک شکسته به لینکی گفته می شود؛ که به دلایلی در اتصال و آدرس دهی مشکل دارد، اگر با این گونه مشکلات مواجه شدید،  شما باید هرز گاهی به سایتتان سرک بکشید و لینک های شکسته را شناسایی کنید و مشکل را برطرف کنید اگر این کار را نکنید در سئو سایتتان نمره منفی خواهید گرفت.

 خطاهای HTML

سعی کنید بهترین برنامه نویسی را داشته باشید چون خطای HTML نشان دهنده این است که محتوای شما کیفیت لازم را ندارد.

 مطالب طولانی و بلند منتشر کنید

بررسی های زیادی انجام شده است که نشان می دهد مطالب طولانی و بلند شانس زیادی برای رتبه گیری خواهند داشت.

 استفاده از Site map نقشه سایت

وجود نقشه سایت در سایت شما به موتورهای جستجو می فهماند تا صحفات شما را بهتر شناسایی کنند و همچنین از ایجاد صحفه جدید و تغییراتی که  در صحفات قدیمی داده اید باخبر شوند؛ که این کار باعث می شود سرعت ایندکس مطالب سایت شما بالا رود و بر سئو سایتتان تاثیر خوبی بگذارد. در دیگر مقاله مان در مورد Site map نقشه سایت به طور مفصل و جامع توضیح داده ایم.

جمع بندی : در صورتی که سوالی در مورد راهکار های بالا دارید از متخصصین سئو ما بپرسید، چون که علم سئو همیشه در حال تغییر است اگر به چالشی برخوردید که برایتان دشوار بود با ما ارتباط برقرار کنید تا مشکلات شما را حل و فصل کنیم، همیشه پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.5 (2 رای)
4 دیدگاه