سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی چیست؟ 400 250 تحریریه همیار ما

سئو خارجی چیست و چرا  OFF -Site SEO اهمیت دارد؟

سئو خارجی OFF -Site SEO که نام دیگر آن OFF-Page SEO است، به روش ها و اصول هایی که مربوط به خارج از سایت برای سئو و بهینه سازی سایت باید انجام داد را سئو خارجی می نامیم. بهینه سازی وب سایت شامل دو قسمت اصلی می شود سئو داخل سایت سئو خارج از سایت، اقداماتی که شما باید برای افزایش رتبه و ترافیک سایتتان انجام بدهید، بهینه سازی خارج از سایت می گویند.
بهینه سازی داخلی سایت را اول باید انجام بدهید بعد به سراغ بهینه سازی خارجی بروید، اما هر دو لازم و ملزوم هم هستند. شما اگر می خواهید سایتتان رتبه و محبوبیت خوبی از نظر موتور های جستجو داشته باشد باید این اصول و قواعد را حتما رعایت کنید، اعتبار و ارزش سایتتان در موتور های جستجو به سئو خارجی بستگی دارد که یکی از فاکتور های مهم سئو است.

هر اقدامی که بیرون از صفحه ای از سایت، برای بالا آوردن آن در نتایج گوگل و بهبود وضعیت سئو آن انجام می شود، سئو خارجی استفاکتور های سئو خارجی خیلی زیاد هستند اگر بتوانید آن ها را به درستی رعایت کنید، رشد قابل توجهی نسبت به دیگر سایت ها خواهید داشت. سعی کنید سئو خارجی تان به صورت طبیعی باشد چون طبیعی بودن آن مهمترین اصل سئو خارجی می باشد. یعنی باید جوری اصول و فاکتور های آن رعایت شود که از نظر گوگل غیر طبیعی نباشد.
برای سئو خارجی سایتتان از افراد متخصص در سئو کمک بگیرید، چون اگر این اصول به درستی رعایت نشود، احتمالا از گوگل پنالتی خواهید شد که دوباره نوپا کردن آن خیلی خیلی سخت خواهد شد. به دیگر مقاله این سایت در مورد راهکارهای طلایی سئو داخلی (ON-page SEO) کدام اند؟ سربزنید و آن را به خوبی مطالعه کنید.

مهمترین فاکتور های سئو خارجی

فاکتور های زیادی از سئو خارجی دیده و شنیده ایم و بیش از 200 مورد هستند که روز به روز به آن ها اضافه می شود. سئو خارج از سایت شامل: بک لینک، لینک بیلدینگ، پیج رنک و ترانس رنک، لینک فالو و آنفالو و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی، وبلاگ نویسی، موتور های جستجو، اشتراک گذاری تصاویر، بازار یابی از طریق فیلم، و… است، البته این موارد مهمترین فاکتورهای سئو خارجی می باشد.

نکته بسیار مهم در سئو خارجی

نکته حایز اهمیت در سئو خارجی این است که چون گوگل الگوریتم هایش را برای تغییر بک لینک ایجاد کرده است، تکنیک های کلاه سیاه و سفید سئو، در سئو خارجی بسیار بسیار بیشتر از سئو داخلی است. شما می توانید جزئیات سئو داخلی رو در دیگر مقاله ببینید. رابطه بسیار مهمی بین بک لینک و سئو خارجی وجود دارد آن این است که، سایتتان باید بک لینک داشته باشد چون نشانه اعتماد سایت شما است.
که سایتی که اعتبار نداشته باشد تبلیغ ندارد و تبلیغ نداشته باشد مخاطب ندارد پس هرچه بک لینک داشته باشید این رای بیشتر است ولی باید حواستان جمع باشد که گوگل بد برداشت نکند که شما برای رتبه بهتر رای خریداری کرده اید.

روش های Off- page SEO سئو خارجی

شبکه های اجتماعی: اگر بتوانید از طریق شبکه های اجتماعی محبوب و پر طرفدار مانند تویتر، لیکدین، فیس بوک، اینستاگرام، و غیره صحفه ای برای تماس برقرار کردن مخاطبان تان ایجاد کنید بهترین کار ممکن را انجام داده اید، این کار باعث می شود سئو، اعتبار و محبوبیت سایتتان روز به روز بهتر شود.

وبلاگ نویسی: وبلاگ نویسی را جدی بگیرید راهی برای تمایل به بازگشت دوباره مخاطبانتان به سایتتان باز خواهید کرد، و همچنین باعث می شود موتورهای جستجو به سایتتان سر بزنند در نهایت کسب رتبه بهتری خواهید داشت. اگر وبلاگ نویسی را بلد نیستید از پست های مهمان استفاده کنید.

موتور های جستجو: شما باید سایتتان را در موتور های جستجو ثبت کنید با این کار موتور های جستجو صحفه سایت شما را شناسایی می کنند که باعث می شود سئو سایتتان بهبود یابد و صحفه شما ایندکس شود. پس با موتورهای جستجو سعی کنید ارتباط خوبی برقرار کنید این به نفع شماست.

تصاویر خود را به اشتراک بگذارید: تصاویر خود را در سایت های محبوب و مشهور و عام پسند به اشتراک بگذارید، این باعث می شود از طرف سایت های معتبر و با ارزش بک لینک دریافت کنید، که اعتبار و قابل اعتماد بودن سایتتان را افزایش خواهید داد.

بازار یابی از طریق فیلم: مانند اشتراک گذاری تصاویر می توانید فیلم هایی که در سایتتان دارید، را در یوتیوب و آپارات به اشتراک بزارید که این هم به نوبه خود باعث می شود بک لینک های سایت خود را بالا ببرید.

بازاریابی نظرات: می توانید در بخش نکته و نظرات دیگر سایت ها شرکت کنید و لینک سایت خود را در آن جا قرار دهید و بک لینک بگیرید.

دلیل اهمیت سئو خارجی چیست؟

چون که الگوریتم های جستجو و عوامل رتبه بندی گوگل به طور دائم در حال تغییر است، گوگل یک سیاست عالی را برای اهمیت سئو خارجی در نظر گرفته است که گوگل از سایت های دیگر برای اعتبار و ارزش دادن به یک سایت و دخالت آن در (SERP) صحفه نتایج موتور جستجو استفاده می کند.

سئو خارجی  OFF -Site SEO که نام دیگر آن OFF-Page SEO است، به روش ها و اصول هایی که مربوط به خارج از سایت برای سئو و بهینه سازی سایت باید انجام داد را سئو خارجی می نامیم.یعنی هر چه قدر سایتتان اعتبار و ارزش در دیگر سایت ها داشته باشد، سئو خارجی شما موفقیت آمیز بوده است. در مقاله بک لینک چیست؟توضیح داده ایم که چقدر این اعتبار و ارزش مهم است.

لینک ها و سئو خارجی

لینک بلدینگ ( link building) قلب سئو خارجی است. موتورهای جستجو از لینک ها به عنوان نشانه هایی از کیفیت مرتبط با محتوا استفاده می کنند، بنابراین یک سایت با بسیاری از لینک های با ارزش بالا معمولا رتبه بهتری دارد در مقایسه با دیگر سایت هایی که لینک های کمتری دارند.

سه نوع لینک مهم و حیاتی وجود دارد:

  • لینک های طبیعی
  • لینک های دستی
  • لینک هایی خود ساخته

لینک های طبیعی (Natural)

زمانی که شما محتوا و مطالب جذاب و گیرا تولید می کنید، هر چقد این مطالب و محتوایتان کاربر پسند باشد کاربران و مخاطبان آن را دنبال و پیگیری می کنند، و اگر دیگران محتوایتان را مفید و جذاب بدانند تمایل دارند که آن را برای دیگر سایت ها معرفی  کنند.
برخی دیگر این مطالب شما را در شبکه های اجتماعی و سایت ها و وبلاگ ها به اشتراک می گذارند، به این دسته از لینک ها که این گونه ساخته می شوند، لینک های طبیعی می گویند.
بعضی وقت ها وبمستران برای بهبود بخشیدن به ورودی سایت خود در گوگل لینک خریداری می کنند و یا به وسیله تبادل لینک این کار ار انجام می دهند، که از نظر گوگل این غیر طبیعی بودن لینک است، که الگوریتم پنگوئن این کار را تقلب به حساب می آورد و جریمه و اسپم سازی می کند. پس هر چقدر به سمت طبیعی بودن لینک باشید بهتراست، تا غیر طبیعی بودن آن این به نفع سئو خارجی شماست.

لینک های به صورت دستی (Manually )

این نوع لینک برای زمانی است که تازه تجارت یا کسب و کار خود را آغاز کرده اید، در این روش به طور خودکار به شما لینک داده نمی شود. شما باید با وب سایت ها و وبلاگ نویسان به طور دستی تماس بگیرید و درخواست لینک بکنید.
البته شما باید دلیل خوبی داشته باشید تا آن ها بتوانند به شما لینک دهند و از وب سایت ها بخواهید تا مرتبط با موضوع باشند، تا افرادی که موضوع شما برایشان اهمیت دارد را دنبال کنند.

لینک های خود ساخته( Self-created )

لینک های خود ساخته توسط شیوه هایی مانند اضافه کردن یک لینک در یک دایرکتوری آنلاین، انجمن، امضای پست وبلاگ، و یا انتشار مطبوعات با انکر تکست (( anchor text بهینه سازی شده، ایجاد شده است.
سایت های زیادی وجود دارد که از کاربران خود می خواهند که برای خواندن یک مقاله یک کتاب و شرکت در یک بحث یا انجمن بر روی لینکی از سایت کلیک کنند، موتورهای جستجو سایت هایی که از این گونه لینک ها بیش از حد استفاده می کنند، لینک های بی ارزش تلقی می کنند، که اسپم شناخته می شوند.
اگر از این لینک ها ایجاد کنید احتمالا از طرف گوگل جریمه خواهید شد، پس اگر قصد تبلیغات در سایتتان دارید از این روش استفاده نکنید.
کسانی که بیشترین سهم را در تلاش برای جستجو دربهتر شدن SEO سایت شان می گذارند، عموما کسانی هستند که بیشترین امتیاز را کسب می کنند. شما هم سعی کنید که بیشتر وقتتان روی سئو سایتتان بگذارید.

سئو محلی نوعی از سئو خارجی است

اگر کسب و کار محلی دارید، سئو محلی برای شما بسیار حایز اهمیت است. وقتی کالای شما به فروش میرود از طریق گوگل از مشتریان خود بخواهید که در مورد کالای خریداری شده نظر بدهند، این کار در صورتی که مشتریان از کالای شما رضایت کامل داشته باشند جواب می دهد این یک روش سئو خارجی در بازاریابی است.

پیشنهاد ما:
تجربیات ما نشان داده است که طبیعی بودن لینک و روند آرام بودن آن یعنی راه صد ساله را یک شبه طی نکردن، از موارد حیاتی در سئو خارجی می باشد.
از بمباران کردن لینک در سایتتان بپرهیزید و سعی نکنید گوگل را فریب بدهید شما باید سعی کنید برای مخاطبانتان مطالب و لینک سازی درستی انجام بدهید نه برای رتبه گیری بهتر در گوگل. لینک ها و محتوای با کیفیت تولید کنید، از سایت هایی که لینک های ضعیف و بی کیفیتی دارند بک لینک نگیرید می توانید آن ها را نوفالو کنید.
چون پایین بودن کیفیت لینک ها باعث می شود الگوریتم پنگوئن گوگل در خطر پنالتی شدن قرار بگیرید. یعنی از نتایج گوگل حذف خواهید شد که برگشت دوباره سایتتان به روزهای اول خیلی سخت خواهد شد.

امید واریم این مقاله کمک خوبی برای بهبود سئو خارجی تان به ارمغان آورده باشد.

در نظرات ما را دنبال کنید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.5 (2 رای)